Najbliższe skoki

  forum

  sekcja

  aktualności

  regulaminy

  cennik

  kursy

  skoki tandemowe

  statystyka

  uprawnienia

  osiągnięcia

  zawody

  akty prawne

  bezpieczeństwo

  galeria

  PZL An-2

  pogoda

  FAQ

  materiały szkoleniowe

  kontakt

Rezultaty w 2014 roku


 SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W GLIWICACH 31.05.2014 r.
Wyniki Mistrzostw

Celność lądowania – spadochrony klasyczne

1. KRAWCZAK Robert - 13 cm
2. PACZEK-KRAWCZAK Irena - 123 cm
3. ŁUSZCZKI Józef - 127 cm
4. SALOMON Rosta - 133 cm
5. VOSKOVA Lenka - 203 cm
6. ISIELENIS Jan - 253 cm
7. STENCL Karel - 307 cm

Startowało 12 zawodników

Celność lądowania – spadochrony szybkie

1. TABOR Tymoteusz - 16 cm
2. ZAKRZEWSKI Mirosław -16 cm
3. RYŚ Bartłomiej -23 cm
4. KIELAR Wojciech -27 cm
5. LIPOK Lucjan -31 cm
6. TOMANEK Leszek -41 cm
7. NOWAK Ziemowit -107 cm

Startowało 9 zawodników

Celność lądowania – spadochrony szkolne
1-3 KASZA Rafał -40 m
1-3 KULAWIK Jakub -40 m
1-3 WITCZAK Kamil -40 m
4. GUTOWSKI Zbigniew -41 m
5. SZKUDLAREK Łukasz -55 m
6. IRA Wojciech -100 m
7. LEWANDOWSKI Marcin -100 m

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W GLIWICACH 31.05.2014 r.

Wyniki Mistrzostw.

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA – Spadochrony klasyczne

1-SZE MIEJSCE - GLIWICE 5.36 m
PACZEK-KRAWCZAK Irena
KRAWCZAK Robert
GOLDA Krzysztof

2-GIE MIEJSCE - MORAVA OSTRAVA 6,34 m
SALOMON Rosta
VASKOVA Lenka
STENCL Karel

3-CIE MIEJSCE –AEROKLUB GLIWICE 7,80 m
POLEWSKA Danuta
ISIELENIS Jan
ŁUSZCZKI Józef

4-te MIEJSCE – KOMANDOSI GLIWICE 12,0 m
ĆWIKŁA Paweł
ZACŁOŃSKI Krzysztof
ZIELIŃSKI Krzysztof

Sędzia Mistrzostw - Ryszard Koczorowski

Rezultaty w 2013 roku


 XVIII PUCHAR POLSKI PARA-SKI BIELSKO–BIAŁA, SZCZYRK 6-9.03.2013 r.
JAN ISIELENIS -VI-e m-ce strzelanie, V-e m-ce slalom gigant, XXIII m-ce pływanie, 10-e m-ce klas. ogólna POPS.

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W GLIWICACH 15.06.2013 r.
-KONOPACKI Krzysztof – I-e m-ce celność lądowania spadochrony szkolne
-RATAJCZAK Rafał - II-e m-ce celność lądowania spadochrony szkolne
-BANASZAK Marcin - III-e m-ce celność lądowania spadochrony szkolne
-JAN ISIELENIS - III-e m-ce celność lądowania spadochrony klasyczne
-ZDZIECH Przemysław – I-e m-ce celność lądowania spadochrony szybkie
-KIELAR Wojciech - II-e m-ce celność lądowania spadochrony szybkie
-TABOR Tymoteusz -III-e m-ce celność lądowania spadochrony szybkie

MISTRZOSTWA POLSKI- SPEED STAR – WŁOCŁAWEK
- MICHAŁ Marek - II –e m-ce
- RYŚ Bartek - III-e m-ce


Rezultaty w 2012 roku


 XVII PUCHAR POLSKI PARA-SKI BIELSKO –BIAŁA, SZCZYRK 7 - 10.03.2012
startowało 5 skoczków A.Gl.
- Bartłomiej Ryś – II-e m-ce strzelanie z pistoletu
– Tymoteusz Tabor – III-e m-ce pływanie
– Jan Isielenis -II m-ce strzelanie, III m-ce slalom gigant, III-e m-ce klas. ogólna POPS.

MISTRZOSTWA POLSKI W WIELOBOJU SPADOCHRONOWYM ZPS - Spała 16 - 19.05.2012
- Tymoteusz Tabor – II-e m-ce pływanie, III-e m-ce klasyfikacja drużynowa

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W GLIWICACH 2 - 3.06.2012
- Jan Isielenis - II-e m-ce, celność lądowania spadochrony klasyczne
- Tymoteusz Tabor -I-e m-ce, celność lądowania spadochrony szybkie
- Jerzy Wojtas -II-e m-ce, celność lądowania spadochrony szybkie
- Bartłomiej Ryś -III-e m-ce, celność lądowania spadochrony szybkie

REKORD POLSKI RW-70, 26-28.09.2012. KLATOWY CZECHY

Udział w tworzeniu rekordowej formacji brali udział również skoczkowie z Gliwic tj: Bartosz CISEK, Emanuela PACZULLA, Wojciech SCHNEJDER, Szymon SZPITALNY, Tomasz WOJCIECHOWSKI.

KLUBOWY REKORD FORMACJI RW -16, 29 - 30.09.2012, Piotrków Trybunalski
Bieniek Mariusz, Izbicki Zbigniew, Szawerna Krzysztof, Ryś Bartłomiej, Marek Michał, Isielenis Jan, Laskowski Tomasz, Hatko Joachim, Wojciechowski Tomasz, Szpitalny Szymon, Zakrzewski Mirosław, Grajner Dominik, Kurczyna Tomasz, Polewska Danuta, Dudziak Piotr, Geilke Łukasz.

Rezultaty w 2011 roku


 Puchar Polski Para-Ski 2011 Bielsko-Biała, Szczyrk marzec 2011
Jan ISIELENIS
- III-e miejsce w  klasyfikacji ogólnej POPS
- II i III m-ce strzelanie

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W GLIWICACH 29.05.2011r.
spadochrony szybkie
- Mariusz BIENIEK I-e m-ce
- Piotr KOWAL II-e m-ce
- Jerzy WOJTAS III-e m-ce

spadochrony szkolne
- Marcin WILLNER I-e m-ce
- Wojciech KIELAR II-e m-ce
- Rafał DUDA III-e m-ce

klasyfikacja drużynowa spadochrony klasyczne
-Danuta POLEWSKA II-e m-ce
–Jerzy Botor, Jan Isielenis III-e m-ce

MISTRZOSTWA POLSKI W WIELOBOJU SPADOCHRONOWYM Tomaszów Mazowiecki
- Tymoteusz TABOR II-e m-ce w klasyfikacji generalnej

XV SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI RW-4 Bednary k/ Poznania 4-7.10.2011
- Bartosz CISEK- III-e m-ce
– Wojciech SCHNEJDER
- Emanuela PACZULLA
– Sebastian DRATWA /Poznań/
- E. NOWOWIEJSKA- B. /Poznań/ - kamera

REKORD KLUBOWY FORMACJI WIELOOSOBOWEJ RW-16 1.10.2011 w Prostejovie Czechy
Bieniek Mariusz, Izbicki Zbigniew, Szawerna Krzysztof, Ryś Bartłomiej, Marek Michał, Isielenis Jan, Laskowski Tomasz, Hatko Joachim, Wojciechowski Tomasz, Szpitalny Szymon, Zakrzewski Mirosław, Grajner Dominik, Kurczyna Tomasz, Polewska Danuta, Dudziak Piotr, Geilke Łukasz.

Rezultaty w 2010 roku


 XV Puchar POLSKI PARA-SKI SZCZYRK
Jan Isielenis – II-e miejsce w  klasyfikacji końcowej POPS, II-e miejsce w slalomie, III-e w strzelaniu

 

Rezultaty w 2009 roku


VII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wieloboju Spadochronowym POPS 17-20.06.09 w Tomaszowie Mazowieckim
 Jan Isieleniss – II-e miejsce w strzelaniu z pistoletu, III-e miejsce w sprincie spadochronowym

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w Gliwicach

Spadochrony klasyczne ( 4 skoki)
1. KOŹBIEL Karol 18 cm
2. ŁUSZCZKI Józef 21 cm
3. KRAWCZAK Robert 27cm
4. KRAWCZAK-PACZEK Irena 32 cm
5. ISIELENIS Jan 63 cm
6. POLEWSKA Danuta 238 cm

Spadochrony  „szybkie” (3 skoki)
1. Wilk Marcin 2,0 m
2. Izbicki Zbigniew 15,6 m
3. Wojciechowski Tomasz 31,0 m
4. Ryś Bartłomiej 66,0 m
5. Szpitalny Szymon 70,0 m
6. Kowal Piotr 77,0 m
7. Cisek Bartosz 105,0 m
Spadochrony szkolne (2 skoki)
1. WILK Krzysztof 12 m
2. STEUER Michał 30 m
3. ZIELIŃSKA Katarzyna 53 m
4. OLSZÓWKA Jarosław 65 m
4. WAJDA Agnieszka 65 m
6. MERTA Paweł 68 m
7. GŁUCH Paweł 70 m
8. GRAJNER Dominik 92 m
9. WIENCKOL Janusz 120 m
10. MIKUCKI Jerzy 125 m
11. RAZIK Krzysztof 170 m
12. KRAWIEC Bartłomiej 178 m

 Puchar POLSKI PARA-SKI SZCZYRK
Jan Isielenis – V-e miejsce w  konkurencji Narciarskiej w kategorii. POPS

 

Rezultaty w 2008 roku


Mistrzostwa Polski w Wieloboju Spadochronowym w Łodzi
Jan Isielenis – srebrny medal klasyfikacji końcowej i tytułu V-ce Mistrza Polski, zdobycie pięć medali w poszczególnych konkurencjach (3 br.,1 sr., 1 zł)

Spadochronowe Mistrzostwa Śląska w Gliwicach
Robert Jabłoński – złoty medal w celności lądowania (spadochrony szybkie)
Mariusz Bieniek – srebrny medal w celności lądowania (spadochrony szybkie)
Ziemowit Nowak – brązowy medal w celności lądowania (spadochrony szybkie)
Zenon Badeński – złoty medal w celności lądowania (spadochrony szkolne)
Krzysztof Wilk – srebrny medal w celności lądowania (spadochrony szkolne)
Mateusz Kulesza – brązowy medal w celności lądowania (spadochrony szkolne)
Jan Isielenis – złoty medal w celności lądowania (spadochrony klasyczne)
Danuta Polewska – srebrny medal w celności lądowania (spadochrony klasyczne)

Puchar POLSKI PARA-SKI w Bielsku Białej
Piotr Budzyna – srebrny medal w konkurencji narciarskiej – slalomu alpejskiego, brązowy w klasyfikacji ogólnej

Świętokrzyskie Zawody Spadochronowe w Kielcach
Jan Isielenis – VII-e miejsce w klasyfikacji ogólnej.

 

Rezultaty w 2007 roku


MISTRZOSTWA POLSKI W WIELOBOJU SPADOCHRONOWYM – Łódź
III miejsce w strzelaniu z broni krótkiej – Jan ISIELENIS
III miejsce w klasyfikacji ogólnej – Jan ISIELENIS

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA Gliwice
Celność lądowanie - spadochrony szybkie
I miejsce – Marcin WILK
II miejsce – Jan ISIELENIS
IV miejsce – Ziemowit NOWAK

Celność lądowanie - spadochrony szkolne
I miejsce – Grzegorz Włodarczyk
II miejsce – Katarzyna Terech
III miejsce –  Kinga Psiuk

Celność lądowania - spadochrony klasyczne
IV miejsce –  Jan ISIELENIS

XXIV Mikołajkowe Zawody Spadochronowe  – Wrocław
Klasyfikacja drużynowa - celność lądowania:
V miejsce – Danuta Polewska, Jan Isielenis

Klasyfikacja indywidualna - celność lądowania POPS:
VII miejsce – Jan ISIELENIS

 

Rezultaty w 2006 roku


PUCHAR LIGI RW-2
I miejsce –  Asia Paczulla, Wojciech Schneider
VI miejsce – Marcin Stencel, Tomasz Kurczyna

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA Gliwice
Klasyfikacja ogólna - celność lądowania:
IV miejsce –  Danuta Polewska
VI miejsce – Jan Isielenis

Klasyfikacja kobiet - celność lądowania:
I miejsce – Danuta Polewska
II miejsce – Ewa Kruss, Iwona Majewska, Agnieszka Zielińska

Klasyfikacja drużynowa - celność lądowania:
II miejsce AGL1 – Danuta Polewska, Jan Isielenis, Krzysztof Utzig
III miejsce AGL2 – Piotr Kowal, Tomasz Kurczyna, Marcin Stencel
IV miejsce AGL3 – Ewa Kruss, Iwona Majewska, Agnieszka Zielińska
 

MISTRZOSTWA POLSKI RW-4 – Ostrów Wielkopolski
IV miejsceZbigniew Izbicki, Tomasz Kurczyna, Ziemowit Nowak, Krzysztof Szawerna, Szymon Szpitalny (kamera)

MISTRZOSTWA POLSKI W WIELOBOJU SPADOCHRONOWYM POPS – Łódź
II miejsce w strzelaniu z pistoletu – Jan ISIELENIS
V miejsce w klasyfikacji ogólnej – Jan ISIELENIS

 

Rezultaty w 2005 roku


MISTRZOSTWA EUROPEJSKIEJ FEDERACJI SPADOCHRONIARZY W WIELOBOJU SPADOCHRONOWYM – Tomaszów Mazowiecki
I miejsce w konkurencji hit & rock POPS – Jan ISIELENIS

MISTRZOSTWA POLSKI W WIELOBOJU SPADOCHRONOWYM ZPS – Tomaszów Mazowiecki
II miejsce w konkurencji hit & rock – Jan ISIELENIS

XI PUCHAR POLSKI PARA-SKI – Bielsko-Biała
II miejsce w zjeździe kobiet – Danuta POLEWSKA
II miejsce w zjeździe mężczyzn POPS – Jan ISIELENIS
III miejsce w zjeździe kobiet – Iwona MAJEWSKA

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA I ZAWODY O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KNUROWA – Gliwice
III miejsce w klasyfikacji spadochronów szybkich –  Donat DUBIEL
IV miejsce drużynowo w klasyfikacji spadochronów klasycznych – Danuta POLEWSKA, Piotr BUDZYNA, Marcin STENCEL

VII BYSTRZYCKIE ZAWODY SPADOCHRONOWE 02-03.07.2005. – Bystrzyca Kłodzka
II miejsce w konkurencji kobiet – Danuta POLEWSKA
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – 6 Brygada Desantowo Szturmowa wspomagana przez Danutę POLEWSKĄ - bez niej co najwyżej, zajęli by ostatnie miejsce;)))

MISTRZOSTWA POLSKI RW-4 – Ostrów Wielkopolski
VII miejsceZbigniew Izbicki, Tomasz Kurczyna, Ziemowit Nowak, Marcin Wilk, Szymon Szpitalny (kamera)

 

Rezultaty w 2004 roku


SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI W WIELOBOJU SPADOCHRONOWYM – Tomaszów Mazowiecki
I miejsce i tytuł Mistrza Polski – Jan ISIELENIS

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA – Gliwice
W konkurencji prędkościowej (spadochrony szybkie):
II miejsce – Donat DUBIEL
III miejsce – Krzysztof MARTIŃCZAK

W konkurencji osiągnięcia największej odległości:
I miejsce – Krzysztof MARTIŃCZAK
III miejsce – Donat DUBIEL

W klasyfikacji ogólnej spadochronów szybkich i tytuł MISTRZA ŚLĄSKA zdobył:
Krzysztof MARTIŃCZAK

W konkurencji klasycznej celności lądowania (klasyfikacja kobiet):
I miejsce – Danuta POLEWSKA
II miejsce – Krystyna BIELECKA
III miejsce – Emanuella PACZULLA

Klasyfikacja ogólna celności lądowania:
I miejsce – Danuta POLEWSKA
II miejsce – Jan ISIELENIS
III miejsce – Krystyna BIELECKA

MISTRZOSTWA POLSKI RW-4 – Ostrów Wielkopolski
V miejsceEmanuela Paczulla, Krzysztof Szawerna, Zbigniew Izbicki, Tomasz Kurczyna, Szymon Szpitalny (kamera)

 

Rezultaty w 2003 roku


IX PUCHAR POLSKI PARA-SKI – Bielsko-Biała
I miejsce w dwuboju (zjazd i celność)  – Danuta POLEWSKA

Udział czterech skoczków w ustanowieniu rekordu Polski w RW-30 – Piotrków Trybunalski:
Marcin WILK, Mariusz BIENIEK, Piotr KNOP, Krzysztof STAWINOGA

ZAWODY OGÓLNOPOLSKIE RW-2 – Piotrków Trybunalski
II miejsce – Zbigniew IZBICKI, Szymon SZPITALNY, Mariusz BIENIEK (kamera),

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA Gliwice
Klasyfikacja drużynowa - celność lądowania:
II miejsce – Agnieszka CZAJKA, Aleksandra KNAPIK, Danuta POLEWSKA, Jan ISIELENIS
III miejsce – Krystyna BIELECKA, Szymon SZPITALNY, Waldemar ZYGAŁA

Klasyfikacja mężczyzn - celność lądowania:
II miejsce – Jan ISIELENIS
III miejsce – Szymon SZPITALNY

Klasyfikacja kobiet - celność lądowania:
I miejsce – Agnieszka CZAJKA
II miejsce – Danuta POLEWSKA
III miejsce – Krystyna BIELECKA

 

Rezultaty w 2002 roku


ZAWODY SPADOCHRONOWE O PUCHAR PREZYDENTA KALISZA Ostrów Wielkopolski
II miejsce drużynowo – Danuta POLEWSKA, Jan ISIELENIS, Andrzej NAUMIENIA

MISTRZOSTWA POLSKI RW-4 – Ostrów Wielkopolski
IV miejsceMarcin Wilk, Aleksandra Knapik, Krzysztof Szawerna, Ziemowit Nowak, Damian Ragus (kamera)

 

Rezultaty w 2001 roku


SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA Gliwice
Klasyfikacja kobiet - celność lądowania:
I miejsce – Danuta POLEWSKA
 

Rezultaty w 2000 roku


Rekord Gliwic w wysokości skoku
03.09.2000 roku Danuta POLEWSKA i Jan SZLĘK w SŁOWACJI w miejscowości PIESTANY wykonali skok z wysokości 7300 m, samolot Turbolet L-410

NOWOROCZNE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Łódź
Klasyfikacja drużynowa - celność lądowania:
III miejsce – Danuta POLEWSKA, Jan ISIELENIS, Bartłomiej REPKA

MIĘDZYNARODOWE SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA– Gliwice
Klasyfikacja drużynowa - celność lądowania:
III miejsce – Danuta POLEWSKA, Jan ISIELENIS, Aleksandra KNAPIK

Klasyfikacja kobiet - celność lądowania:
I miejsce – Danuta POLEWSKA
III miejsce – Aleksandra KNAPIK

Klasyfikacja juniorów
III miejsce – Aleksandra KNAPIK

Klasyfikacja ogólna - celność lądowania:
II miejsce – Danuta POLEWSKA

III BYSTRZYCKIE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Bystrzyca Kłodzka
I miejsce – Danuta POLEWSKA

MISTRZOSTWA POLSKI RW-4 – Gliwice
IV miejsce Marcin Wilk, Bartłomiej Repka, Ziemowit Nowak, Aleksandra Knapik, K. Masełkowski (kamera)

 

Rezultaty w 1999 roku


XVI MIKOŁAJKOWE MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA WROCŁAWIA
Klasyfikacja kobiet - celność lądowania:
II miejsce – Danuta POLEWSKA
Klasyfikacja seniorów - celność lądowania:
III miejsce – Jan ISIELENIS

 

Rezultaty w 1998 roku


MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI
 w RW-4– Gliwice
I miejsce w relativie 4-ro osobowym i tytuł Mistrza Polski dla drużyny w składzie: Krzysztof FILUS, Artur KUCHTA, Bartłomiej REPKA, Marcin WILK, Wiesław WALASIEWICZ (kamera)

ZAWODY O BŁĘKITNĄ WSTĘGĘ ODRY – Wrocław
II miejsce w klasyfikacji kobiet – Danuta POLEWSKA
II miejsce w klasyfikacji drużynowej – Robert Krawczak, Danuta Polewska, Piotr Błatewicz

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA – Gliwice
II miejsce w konkurencji kobiet – Agnieszka Czajka
II miejsce w klasyfikacji ogólnej – Piotr Polewski
III miejsce w klasyfikacji drużynowej –  Danuta POLEWSKA, Piotr POLEWSKI, Artur KUCHTA

 

Rezultaty w 1997 roku


SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI – Lublin
I miejsce w celności lądowania, klasyfikacja juniorów – Agnieszka CZAJKA
III miejsce w dwuboju (celność, akrobacja) – Agnieszka CZAJKA

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI w RW-4 – Gliwice
I miejsce w relativie 4-ro osobowym i tytuł Mistrza Polski dla drużyny w składzie: Mariusz BIENIEK, Krzysztof FILUS, Marcin WILK, Artur KUCHTA, Mirosław WYSZOMIRSKI (kamera)
III miejsce w relativie 4-ro osobowym dla drużyny w składzie: Bartosz CISEK, Robert KRAWCZAK, Dominik ORPEL, Piotr POLEWSKI, Wiesław WALASIEWICZ (kamera)

III PUCHAR POLSKI PARA-SKI – Bielsko-Biała
III miejsce w celności lądowania – Danuta POLEWSKA
III miejsce w dwuboju (zjazd i celność) – Danuta POLEWSKA

MIĘDZYNARODOWE SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA (w celności lądowania) – Gliwice
I miejsce w klasyfikacji juniorów oraz I miejsce w klasyfikacji kobiet – Agnieszka CZAJKA
II miejsce w klasyfikacji kobiet – Danuta POLEWSKA
I miejsce w klasyfikacji seniorów – Wiesław WALASIEWICZ
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – Agnieszka CZAJKA, Danuta POLEWSKA, Artur KUCHTA

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE O PUCHAR TATR – Nowy Targ
III miejsce w celności lądowania – Agnieszka CZAJKA

 

Rezultaty w 1996 roku


SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW – Inowrocław
II miejsce w celności lądowania – Agnieszka CZAJKA
III miejsce w akrobacji indywidualnej – Agnieszka CZAJKA

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI
 w RW-4– Nowy Targ
II miejsce w relativie 4-ro osobowym dla drużyny w składzie: Mariusz BIENIEK, Artur KUCHTA, Krzysztof FILUS, Marcin WILK, Mirosław WYSZOMIRSKI (kamera)

ZAWODY WIELOBOJOWE – Tomaszów Mazowiecki
III miejsce w strzelaniu – Robert KRAWCZAK
I miejsce w pływaniu – Paweł SMUDA

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Ostrów Wielkopolski
I miejsce w celności lądowania – Piotr KRÓLAK

 

Rezultaty w 1995 roku


XXXIX SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI w RW-4 – Zielona Góra
I miejsce w relativie 4-ro osobowym i tytuł Mistrza Polski dla drużyny w składzie: Mariusz Bieniek, Kostek Kostrzewa, Krzysztof Filus, Marcin Wilk, Mirosław Wyszomirski (kamera)

I SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA JUNIORÓW – Gliwice
II miejsce w klasyfikacji drużynowej (celność lądowania) – Agnieszka Czajka, Danuta Polewska, Natalia Myrczik

ZAWODY SPADOCHRONOWE o „PUCHAR TATR” – Nowy Targ
V miejsce w celności lądowania – Wiesław Walasiewicz

 

Rezultaty w 1994 roku


XXXVIII SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI w RW-4 – Kraków
I miejsce w relativie 4-ro osobowym i tytuł Mistrza Polski dla drużyny w składzie: Mariusz Bieniek, Kostek Kostrzewa, Krzysztof Filus, Marcin Wilk, Mirosław Wyszomirski (kamera)

20 skoczków Aeroklubu Gliwickiego wykonało ponad 1000 skoków, 17 skoczków Aeroklubu Gliwickiego posiada złotą odznakę spadochronową z trzema diamentami

 

Rezultaty w 1993 roku


XXXVII SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI – Nowy Targ
I miejsce w relativie 4-ro osobowym i tytuł Mistrzów Polski dla drużyny w składzie: Mariusz Bieniek, Kostek Kostrzewa, Krzysztof Filus, Marcin Wilk, Mirosław Wyszomirski (kamera)

 

Rezultaty w 1991 roku


SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA WOJSKA POLSKIEGO – Kraków
I miejsce w relativie 4-ro osobowym w składzie: Mariusz Bieniek, Krzysztof Filus, Piotr Knop, Marcin Wilk

 

Rezultaty w 1990 roku


SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA EUROPY W RELATIVIE 4-RO OSOBOWYM – Gap – Francja
udział wzięli: Mariusz Bieniek, Bogdan Bryzik, Piotr Knop, Marcin Wilk

 

Rezultaty w 1989 roku


XIX SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA – Gliwice
I miejsce w akrobacji indywidualnej – Robert Brodiuk
II miejsce w akrobacji indywidualnej – Marek Boryczka

I-SZE SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI W RELATIVIE – Jelenia Góra
I miejsce i tytuł Mistrza Polski w składzie: Mariusz Bieniek, Bogdan Bryzik, Piotr Knop, Marcin Wilk

SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA W RELATIVIE 4-RO OSOBOWYM – Barcelona
Drużyna Aeroklubu Gliwickiego w w/w składzie wzięła w nich udział.

 

Rezultaty w 1988 roku


XII ZAWODY SPADOCHRONOWE O PUCHAR KROSNA
III miejsce w klasyfikacji drużynowej – Jarosław Rubinowski, Krzysztof Wąsik, Marcin Wilner

VI MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Kraków
miejsce w klasyfikacji ogólnej – Roman Grudziński

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Katowice
II miejsce w klasyfikacji indywidualnej – Roman Grudziński
III miejsce w klasyfikacji drużynowej – Roman Grudziński, Jan Isielenis, Jarosław Rubinkowski

 

Rezultaty w 1987 roku


MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE O PUCHAR OPOLA – Opole
II miejsce w akrobacji i klasyfikacji ogólnej – Bogdan Bryzik

XVIII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA – Gliwice
I miejsce w klasyfikacji ogólnej – Roman Grudziński
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – Roman Grudziński, Piotr Dudziak, Marek Boryczka

 

Rezultaty w 1986 roku


ZIMOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Jelenia Góra
I miejsce – Witold Lewandowski
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – Jacek Gołębiowski, Jan Strzałkowski, Witold Lewandowski

XVII SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA – Gliwice
II miejsce w klasyfikacji drużynowej – Jerzy Hercuń, Jan Isielenis, Witold Lewandowski

XII MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE
III miejsce w klasyfikacji drużynowej – Bogdan Bryzik, Jan Isielenis, Jan Strzałkowski

MIĘDZYNARODOWE SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ZIELONEJ GÓRY
III miejsce w klasyfikacji drużynowej – Jerzy Hercuń, Roman Gruziński, Marcin Wilk

SPADOCHRONOWE ZAWODY O PUCHAR OPOLA – Opole
II miejsce w klasyfikacji drużynowej – Marek Boryczka, Jan Isielenis, Witold Lewandowski

XII MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Wrocław
III miejsce w klasyfikacji drużynowej – Bogdan Bryzik, Jan Isielenis, Krzysztof Janus

 

Rezultaty w 1985 roku


XVI SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA – Gliwice
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – Roman Grudziński, Jan Isielenis, Jan Strzałkowski

ZAWODY SPADOCHRONOWE O PUCHAR RZESZOWA – Rzeszów
II miejsce – Roman Grudziński
II miejsce w klasyfikacji drużynowej – AEROKLUB GLIWICE

 

Rezultaty w 1984 roku


XV SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA – Gliwice
I miejsce w celności drużynowej i relativie – Mariusz Bieniek, Jan Isielenis, Witold Lewandowski
I miejsce w celności indywidualnej i akrobacji – Andrzej Młyński

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Krosno
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – Mariusz Bieniek, Witold Lewandowski, Jan Strzałkowski

ZAWODY SPADOCHRONOWE O PUCHAR OPOLA – Opole
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – Witold Lewandowski, Jan Strzałkowski, Marcin Wilk

 

Rezultaty w 1983 roku


VII MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Gliwice
II miejsce w akrobacji zespołowej – Mariusz Bieniek, Jan Isielenis, Jan Strzałkowski

XII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Krosno
I miejsce – Roman Gruziński

 

Rezultaty w 1979 roku


MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Presov – Czechosłowacja
I miejsce – Marcin Wilk

MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW – Łódź
III miejsce w akrobacji indywidualnej – Roman Grudziński

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Świdnik
II miejsce – Andrzej Młyński

V MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Gliwice
I miejsce w akrobacji zespołowej – Jan Bober, Edward Miler, Andrzej Młyński

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Burgas – Bułgaria
I miejsce drużynowo w celności lądowania – Andrzej Grabania, Zdzisław Śliwa, Marcin Wilk

 

Rezultaty w 1978 roku


MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Częstochowa
I miejsce – Jan Bober
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – Jan Bober, Zdzisław Śliwa, Jan Strzałkowski

XII OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY W PIĘCIOBOJU SPADOCHRONIARSKIM – Mielec
I miejsce – Jan Isielenis
II miejsce – Edward Miler
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – Jan Isielenis, Edward Miler, Jan Strzałkowski

 

Rezultaty w 1977 roku


III MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Gliwice
I miejsce – Jan Bober
I  miejsce w klasyfikacji drużynowej – Jan Bober, Andrzej Grabania, Jan Strzałkowski

MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Burgas – Bułgaria
I miejsce – Jan Bober
II miejsce – Edward Miler
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – AEROKLUB GLIWICKI

 

Rezultaty w 1976 roku


MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Burgas – Bułgaria
II miejsce w klasyfikacji ogólnej – Jan Bober
I miejsce w skokach do wody – Ryszard Kopijczuk
III miejsce w skokach do wody – Jan Bober

II MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Gliwice
II miejsce – Jan Bober
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – Jerzy Hercuń, Witold Lewandowski, Edward Miler

 

Rezultaty w 1975 roku


I MIĘDZYNARODOWE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Gliwice
I miejsce w klasyfikacji indywidualnej – Jan Bober
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – AEROKLUB GLIWICKI

 

Rezultaty w 1971 roku


OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPADOCHRONOWE – Zielona Góra
I miejsce – Krystyna Pączkowska

 

Rezultaty w 1970 roku


MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA SPADOCHRONOWE – Reportaż – Jugosławia
III miejsce w klasyfikacji indywidualnej – Jan Bober
I miejsce w klasyfikacji drużynowej – AEROKLUB GLIWICKI

 

Rezultaty w 1969 roku


MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW – Elbląg
I miejsce i tytuł Mistrza Polski Juniorów – Jan Bober

III SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA – Gliwice
I miejsce – Jan Bober

 

Rezultaty w 1968 roku (1-8 wrzesień)


V SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW w Koninie
III miejsce w klasyfikacji ogólnej – Jan Bober
I miejsce w celności lądowania – Jan Bober

 

Rezultaty w 1962 roku


VI SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA – USA
III miejsce w klasyfikacji drużynowej kobiet – Anna Franke, Antonina Chmielarczyk, Janina Krajeńska, Maria Puchar
Anna Franke – ustanowiła kilka rekordów krajowych

 

Rezultaty w 1962 roku (2 lipiec)


Anna Franke ustanowiła rekord krajowy skoku z wysokości 1000m z opróżnionym otwarciem spadochronu na celność lądowania wynikiem 3,28m

 

Rezultaty w 1958 roku (10 lipiec)


Anna Franke ustanowiła 2 rekordy krajowe na celność lądowania z wysokości 1500m, wynikiem 2,7m w klasyfikacji kobiet i ogólnej

 

Rezultaty w 1958 roku


IV SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA ŚWIATA – Bratysława – Czechosłowacja
II miejsce i srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej w celności lądowania – Anna Franke
II miejsce i srebrny medal w klasyfikacji drużynowej
Anna Franke zdobyła tytuł Mistrza Sportu

 

Rezultaty w 1957 roku (sierpień)


IV SPADOCHRONOWE MISTRZOSTWA POLSKI w Strzebielinie
AEROKLUB GLIWICE:
Franciszek Wójcikiewicz, Jan Boryczka, Bronisław Pastuszka,
III miejsce w konkurencji kobiet – Anna Franke

 

 
 

Sekcja Spadochronowa AGL - Gliwice 2006